Me rastin e fitimit të kampionatit pas 26 vitesh nga ana e Partizanit, ekipi i kuq pati një ftesë të veçantë në emisionin “E Diell në Top Channel”.

Të gjithë lojtarët, trajneri Skënder Gega dhe drejtori Olsi Rama, ishin të pranishëm në studio, për të treguar disa nga emocionet e këtij sezoni. Moment emocionues ishte edhe përlotja e Skënder Gegës, teksa për trajnerin ishte përgatitur një spot nga familja.

Fjala e Olsi Ramës

Ëndërr e bërë realitet, i admiroj tifozët e Partizanit që për 26 vite kanë pritur, dhe e kanë ndjekur në kategoritë më të vështira. Në emër të gjithë ekipit dhe lojtarëve, i falënderoj lojtarët. Ka vetëm një recetë, këtë vit 100% merita i takon punës së gjunjve të këtyre djemve që kanë luajtur në fushë, por edhe koka e tyre. Për herë të parë, Kombëtarja ka 4 elementë nga një ekip i Superligës.

Fjala e Skënder Gegës

Edhe pse kanë kaluar 26 vjet, të gjithë e kanë vënë një tullë për Partizanin, që erdhi këtë vit edhe kampionati. Besoj se ishte kampionati më i vërtetë, falë punës 1-vjeçare, por edhe falë asaj që bëmë, u ndjemë të gjithë si familje. I pamë gjërat me optimizëm, dhe çdo gjë funksionoi në mënyrë perfekte. Trashin dhe Telushin me hatër? Secili është i veçantë, në atë që ato janë, i meritojnë të bëjnë krah, kanë vlera.