Gjatë natës së kaluar (20/30.06.2020) në gjithë territorin e vendit lidhur me masën për mbajtjen e maskës mbrojtëse janë regjistruar 361 shkelje.

Ministria për Punë të Brendshme apelon deri tek qytetarët që t’i respektojnë masat dhe protokollet të miratuara nga Qeveria me qëllim ballafaqimin me Kovid-19.

Artikulli paraprakSheqerinska: Nuk është me rëndësi nëse kryeministri i ardhshëm do jetë shqiptar apo maqedonas
Artikulli tjetërPE: Zgjedhjet, test për pjekurinë politike në Maqedoninë e Veriut