Gjatë 24 orëve të kaluara janë shqiptuar 837 sanksione për mosmbajtje të maskës.

Ministria e Punëve të Brendshme informoi se gjatë 24 orëve të fundit (31.10/01.11.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sa i përket masës për mbajtje të maskës mbrojtëse në fytyrë, janë regjistruar 837 shkelje.

Ministria e e Punëve të Brendshme u bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria me qëllim të përballjes me Kovid-19

Artikulli paraprakMickoski: Zaev hyri në borxh me dy miliardë euro
Artikulli tjetërGjobiten 284 shoferë në Shkup