Real Madrid's French coach Zinedine Zidane gives a press conference at the Valdebebas training complex in the outskirts of Madrid, on September 30, 2019, on the eve of the UEFA Champions league Group A football match against Club Brugge. (Photo by PIERRE-PHILIPPE MARCOU / AFP) (Photo credit should read PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/Getty Images)

Didier Deschamps, trajneri aktual i Francës në një pronocim muajin e kaluar, u shpreh i bindur se Zidane do ta zë vendin e tij në një të ardhme të afërt.“Unë jam trajner i Real Madridit dhe jam shumë i lumtur këtu. Nuk mendoj asgjë tjetër përveç ndeshjes së ardhshme me Realin” – shpreh Zidane në konferencën për shtyp para sfidës ndaj Real Valladolid.

Kujtojmë që Zinedin Zidane ka marr drejtimin e Real Madrid këtë sezon, dhe ka kontratë me klubin madrilen deri në verën e vitit 2022.