Një gol interesant është shënuar në Serie B të Italisë.

Në takimin Reggina – Cittadella, Alessio Vita dhe Roberto Ogunseye së bashku qëlluan topin që përfundoi në rrjetë.

Zyrtarët e takimit kishin dyshime se kujt duhej t’i regjistrohej zyrtarisht goli, shkruan Indeksonline.

Ai iu shënua sulmuesit italian Roberto Ogunseye. Cittadella, ku luan edhe portieri shqiptar Elhan Kastrati fitoi ndeshjen 2-0.

https://www.instagram.com/p/CKV9FJSouvQ/?utm_source=ig_embed