Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Milan – Juvetus, e vlefshme për gjysmëfinalen e Kupës së Italisë.

Kjo sfidë ka qenë një nga rivalitetet më të mëdha në Serie A, por viteve të fundit dominimi i Bardhezinjëve ka qenë i madh dhe kësisoj rivaliteti disi është ulur.
Ndeshja fillon në orën 20:45, ndërsa më poshtë formacionet zyrtare të të dyja ekipeve.

Milan: Donnarumma G.; Calabria, Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez, Castillejo, Kessiè, Bennacer, Rebic, Calhanoglu, Ibrahimovic.