Adelina Tahiri është bërë nënë.
Ajo solli në jetë djalin e saj me emrin JON.

Lajmin e bëri të ditur vetë këngëtarja përmes Instagramit, ku ndau fotografinë e parë me djalin e saj duke ia treguar vetëm dorën.

Në fundin e vitit të kaluar këngëtarja ishte martuar me afaristin dhe avokatin maqedonas, Serjozha Markov.