Skuadra e Shkëndijës së Tetovës, pas dy ditëve do të transferohet në tokën turke ku do të kryejë fazën e dytë të përgatitjeve dimërore.

Tani më disa orë një lajm jo zyrtar po qarkullon në mesin e futboll dashësve. Thuhet se kampionit aktual të vendit po i ofrohet një futbollist cilësor turk.

Bëhet fjalë për ish sulmuesin e Galatasarayit dhe Fenerbahces, Olcan Adin. 33 – vjeçari së fundmi vishte fanellën e skuadrës së Antalyaspor.