Këngëtarja Afërdita Dreshaj ka kurorëzuar dashurinë me hokeistin çek Jakub Kindl.

Tani dyshja janë në muajin e mjaltit dhe po shijojnë çdo moment të dashurisë së tyre hapat e të cilës nisën shumë vite më parë

Ajo madje duket më e lumtur se kurrë pranë tij dhe kjo dëshmohet në imazhet që çifti publikojnë nga atje.

Afërdita në media ka qenë emër i komentuar për disa dështime në lidhje mirëpo tani e ka gjetur mjaft mirë veten.