Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka bërë të ditur se Forcat Speciale shqiptare janë rikthyer në Afganistan dhe po ndihmojnë në trajnimin e komandove afgane.

“Forcat Speciale shqiptare rikthehen pas 6 vitesh në Afganistan! Po e tregojnë veten sa specialë janë duke trajnuar Komandot afgane në misionin Resolute Support Mission. “KrenariPërFA”, shkruan Xhaçka në “Facebook”.