Lideri i BDI-së Ali Ahmeti i shoqëruar nga Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, Zv/kryeminstrti Bujar Osmani,Deputeti Xhevat Ademi dhe Kryetari i Kërçovës Fatmir Dehari ,nën shoqërimin e Presidentit Shqiptar Ilir Meta dhe deputetit Erion Braçe vizituan lagjet e kapura nga tërmeti fatal i të martës në Thumanë dhe Durrës.
Ahmeti ngushëlloi përgjegjësit dhe banorët duke ua përcjellur mesazhin në emër të shqiptarëve dhe gjithë qytetarëve të R. Maqedonisë së Veriut se bashkëndjejmë dhimbjen me ta dhe jemi pranë vëllezërve dhe motrave tona në kēto çaste të rënda për kombin.

Artikulli paraprakKonstituimi i Kuvendit të ri të Kosovës, brenda 30 ditëve
Artikulli tjetërShefqet Kastrati: 1.5 milion euro nga familja ime, kush ka më shumë është momenti për ta ndihmuar