Zëvendëskryeministri Bujar Osmani ka deklaruar se ende ka mundësi për takim të liderëve të partive politike, por fillimisht do të takohen kryetari i BDI-së Ali Ahmeti dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev.

“Ahmeti dhe Zaev pas referendumit janë dëgjuar vetëm nëpërmjet telefonit, por së shpejti do të ketë takim kokë më kokë, ndoshta sot ose nesër, që të bisedohen të gjitha opsionet e mundshme. Parndaj nuk ka njoftime eksluzive se ‘nuk do të ketë bisedime’, pasi ende nuk janë takuar partnerët e koalicionit”, tha Osmani në intervistën e mbrëmshme në “1tv”,

Artikulli paraprakÇfarë po ndodh pas referendumit në Maqedoni?
Artikulli tjetërNesër pa energji mbeten pjesë nga disa komuna të Shkupit