Albani dhe Miriami kanë vendosur ta mbyllin me dy fëmijë, Amelinë dhe Duam. Fëmija i tretë do jenë bizneset.

Kështu tregoi çifti në një intervistë në “Express rozë”, duke u shprehur të lumtur me familjen që kanë krijuar.

Miriami tha se fëmijët duan kohë dhe energji, prandaj e kanë parë të arsyeshme që t’i dedikohen vetëm dy vogëlushëve të tyre dhe bizneseve.

“Për momentin jemi mirë me kaq. Ideja është që nuk është puna të bësh një fëmijë dhe ta lësh të rritesh. Fëmija do kohën tënde fizike, kohën tënde cilësore, energjinë tënde, dedikimin tënd, fëmija formohet më shumë prezenca nga prindit, të paktën kështu e shohim ne. 2 janë mjaftueshëm do thosha unë, fëmija i tretë janë bizneset, projektet e tjera që kemi krijuar”, tha Miriami, ndërsa Albani shtoi me shaka: “Jam unë fëmija i tretë se dola jashtë loje fare”.

Artikulli paraprakDhuna trondit Gazën, Izraelit dhe Bregun Perëndimor
Artikulli tjetërNesho thotë se nuk ka negociata me BE pa u qartësuar më parë çështja e zgjedhjeve