Kryetari i forumit rinor te Levizjes Besa ,Albi Qamili sonte ne emisionin debativ ne Alsat tha se forumi rinor i ASH-se po kopjon idejat e forumit te Levizjes Besa.

Ai tha se nga partija tij ne pozicionet qe kane per keto muaj po japin maksimumin dhe po kryejn detyrat ashtu sic duhet.

Artikulli paraprakQamili: Aq sa shteti është lojal për shqiptarët, aq janë edhe shqiptarët për shtetin
Artikulli tjetërAvni Rrustemi: Sela merret me Ali Ahmetin, Omeri me mua dhe të dy dështojnë