Nesër, e diel, me fillim në ora 12:00, në selinë e partisë në Tetovë, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka thirrrë mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm të BDI-së.

Në mbledhje do të diskutohet rreth zgjedhjeve presidenciale, kongresin e Forumit Rinor të BDI, kongresin e forumit të gruas të BDI-së si dhe procesin e ri-regjistrimit të anëtarësisë.

Artikulli paraprakDimitrov dhe Katrugallos biseduan për pasurimin e bashkëpunimit
Artikulli tjetërBujar Spahiu, kreu i ri i Komiteti Mysliman Shqiptar