Sonte në TV Alsat mysafir në emisionin 200 është Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim z. Ali Ahemeti. Mes tjerash kreu i Integristëve thotë se për mos kandidimin e tij për Kryeministër “Unë jam lindë dhe rritur në misione”.