Ezgjan Aliovski dhe skuadra e tij Leeds United kanë filluar të ëndërrojnë rikthimin e madh në Ligën Premier.

Në minutën e 26 të, të ndeshjes me Norëich , Ezgjan Aliovski me një goditje të fuqishme shënoi për epërsinë 0:2.

Për shqiptarin 26 vjecar Aliovski, goli ndaj Norëichit ishte i dyti këtë edicion në Championship derisa ka bërë edhe dy asistime. Në javën e ardhshme, Leeds United do ta zhvillojë derbin me Middlesbrough.