Massimiliano Allegri synon vetëm Ligën e Kampionëve me Juventusin këtë sezon

Ai e konsideron detyrim triumfin në Champions.

“Klubi e ka përmirësuar shumë skuadrën e vitit të kaluar, por edhe sot (dje) gjërat janë marrë disi lehtë, ndonëse nga e shtuna e ardhshme, përballë Kievos në transfertë, gjithçka do të jetë më shumë se serioze”, deklaroi Allegri.

“Nga fundjava tjetër do të na duhet të vrapojmë me ritëm të plotë dhe të kërkojmë të fitojmë të gjitha ndeshjet deri në fund. E dimë që dominojmë në Itali me 7 tituj dhe 4 Kupa Italie radhazi, por të gjitha këto investime janë bërë për të arritur te Liga e Kampioneve dhe sivjet jemi të detyruar që ta tentojmë me çdo kusht atë dhe nuk do të kënaqemi vetëm me finalen”, shtoi ai.