Massimiliano Allegri në shënjestrën e Arsenalit.
Ish trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, shumë shpejtë mund t’i rikthehet bankinës.

Trajneri italian është duke u kërkuar nga Arsenal, si pasues i Unai Emery raportojnë mediet e huaja, përcjell lajmi.net.
Allegri ka qenë i papunë që nga nga fundi i sezonit të kaluar, kur kishte ndërprerë bashkëpunimin me Juventus.

55 vjeçari edhe në të kaluarën është lidhur me një kalim në Premierligë, duke u përmendur skuadra si Chelsea, Tottenham dhe Manchester United.

Artikulli paraprakPresidenti Meta nderohet me titullin më të lartë të Kroacisë
Artikulli tjetërFilloi instalimi i nxehjes qendrore në shkollën fillore periferike “Drita” në vendbanimin Kopanicë të komunës së Sarajit.