Ka përfunduar ndeshja ndërmjet Anglisë dhe Çekisë.

Anglzët e filluan furishëm takimin ku Raheem Stërling pati rast të shënojë vetëm pas dy minutash, por anglezi qëlloi shtyllën.

Sterling ishte në formë dhe paraqiti rrezik konstantë për portën çeke.

Ishte pikërisht, Raheem Stërling i cili shënoi gol në min 12′ pas një asistimi nga Jack Grealish.

Ky gol mjaftoi për “Tre Luanët” që të përfundonin si liderë në Grupin D.

Rezultati përfundimtar, Republika Çeke 0-1 Anglia.

Artikulli paraprakDjali që ka 149 vëllezër dhe motra shpjegon se si prindërit i “mbajnë mend” emrat e të gjithëve
Artikulli tjetërKroacia bën mrekullinë, kualifikohet nga vendi i dytë duke mposhtur Skocinë