Është publikuar lista e lojtarëve të Kombëtares së Anglisë për dy ndeshjet e nëntorit.

‘Tre Luanët’ në muajin nëntor zhvillojnë dy ndeshjet e fundit kualifikuese, atë kundër Malit të Zi, dhe përmbyllësen kundër Kosovës në ‘Fadil Vokrri’.

Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë luhet më 17 nëntor, me fillim nga ora 18:00.
Në listën e Gareth Southgate, gjenden e emrat e yjeve më të mëdhenj të Kombëtares së Anglisë.

Emra si Jordan Henderson, Raheem Sterling, Marcus Rashford, Harry Kane dhe Jadon Sancho, janë pjesë e Kombëtares së Anglisë, që do të zbarkojnë në Kosovë.

Artikulli paraprakShkarkimi i Ancelotit dhe gjoba ndaj lojtarëve, çfarë po ndodh te Napoli
Artikulli tjetërZaev: Deri në janar mund të fillojë ndërtimi i autostradës Shkup-Bllacë