Ansambli Ibe Palikuqi ka shënuar 40 vjetorin e themelimit me çërast është organizuar një ekspozitë.

“Sot shënuam hapjen solemne të ekspozitës së veprimtarisë së bujshme të këtyre 40 viteve ekzistencë!
Kishim nderin dhe kënaqësinë që shtëpija jonë hapi dyert dhe priti një numër të madh të artdashësve dhe atyre që kontribuan në Ansamblin Ibe Palikuqi” thuhet në deklaratën e drejtuesve të këtij ansambli.

.

Artikulli paraprakMoti sot në Maqedoninë e Veriut
Artikulli tjetërTmerr në Maqedoninë e Veriut: Gjuetari qëllohet për vdekje nga kolegu i tij