Argjentina barazon në fund me Gjermaninë

Gjermania dhe Argjentina kanë zhvilluar sonte një miqësore luksi, ku takimi pati shumë emocione.

Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-2, me pjesën e parë që përfundoi me rezultatin 2-0 për djemtë e Low.

Në pjesën e dytë, Argjentina arriti që të marrë vetën duke shënuar fillimisht në të 65-tën më pas barazoi shifrat në minutën e 85.

Për Gjermaninë e nisi titullar Ter Stegen dhe jo Neuer.
Ndërsa Messi nuk ishte nga krahu tjetër.

evn