Scaloni tashmë e ka ekipin për ndeshjen hapëse në Kupën e Amerikës.

Argjentina do të nisë aventurën në Kupën e Amerikës sonte në mesnatë kundër Kolumbisë, sfidë që do të zhvillohet nga ora 00:00 (12:00), raporton Gazeta Express.

Messi me shokë do të tentojnë të nisin me këmbë të mbarë aventurën në këtë garë, ku Leo do të bëjë gjithçka për të triumfuar.

Tashmë edhe zyrtarisht, trajneri i Argjentinës, Lionel Scaloni, ka treguar 11-shen startuese për ndeshjen e parë.

“Do të startojnë; Armani, Saravia, Pezzella, Otamendi, Tagliafico, Lo Celso, Guido Rodríguez, Paredes, Messi, Agüero dhe Di María”, tha Scaloni në konferencë për media para ndeshjes.

View image on Twitter

ChiringuitoLatino

@chirilatino

¡OJO! SCALONI CONFIRMA la ALINEACIÓN de ARGENTINA para el PRIMER PARTIDO de la COPA AMÉRICA contra COLOMBIA:

“Armani, Saravia, Pezzella, Otamendi, Tagliafico, Lo Celso, Guido Rodríguez, Paredes, Messi, Agüero y Di María”

65 people are talking about this