Argjentina nuk shkoi dot më shumë sesa barazimi 1-1 ndaj Islandës. Leo Messi, mbi të cilin ishin përqendruar sytë e të gjithë tifozëve të futbollit, përveçse zhgënjeu me lojën e tij, humbi edhe një 11-metërsh në pjesën e dytë.

Golat e takimit u shënuan të dy në pjesën e parë: Aguero në minutën e 19 dhe Finbogasson në minutën e 23.

Argjentina zotëroi topin rreth 80% të kohës, por mbrojtja islandeze arriti të rezistonte deri në fund, duke marrë një pikë të vlefshme.
Argjentina dhe Islanda janë në grup së bashku me Kroacinë dhe Nigerinë.

Artikulli paraprakDeskoska: Do të dëgjohen argumentet e noterëve dhe avokatëve
Artikulli tjetërDimitrov: Nesër është ditë historike për Maqedoninë