Në shtëpinë e ish-deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj në Prizren hajnat hynë dhe vodhën para rreth 100 mijë euro.

Për këtë rast policia ka njoftuar se ka arrestuar një të mitur si të dyshuar se ka kryer këtë vepër.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Mon Karavida” në Prizren të dielën pas mesnate ndërsa i dyshuari është arrestuar të hënën.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari pas intervistimit dërgohet në qendrën e mbajtjes.

Artikulli paraprakSkandaloze: Pije që ju dedikohet fëmijëve, por ndalohet për to…! (VIDEO)
Artikulli tjetërTë premten, Besa e Gashit dhe PDSH bëhen pjesë e Qeverisë