MPB ka ngritur padi penale kundër personit me iniciale A.L (32) nga Shkupi për shkak të dyshimit të kryerjes së veprës penale mashtrim të 17 personave gjatë shit-blerjes së automjeteve të përdorura.

Të arrestuarit i është caktuar masa e paraburgimit për 30 ditë.

Siç tha zëdhënësi i MPB-së Toni Angellovski, A.L. mashtrimet i ka kryer në mënyrë të njëjtë gjatë periudhës nga muaji maj deri në korrik.

Artikulli paraprakIzraeli shpallet shtet hebre
Artikulli tjetërSaraji dhe Shishova nesër dhe gjatë fundjavës pa rrymë