Mungon vetëm zyrtarizimi por tashmë është gjithçka e kryer. Nicolas Pepe mund të konisderohet futbollisti më i ri i Arsenalit.

Sulmuesi i Lille i cili spikati në sezonin e fundit të Ligue 1, në fundjavë do të udhëtojë drejt Londrës për të kryer vizitat mjekësore me topi cili spikati në sezonin e fundit të Ligue 1, në fundjavë do të udhëtojë drejt Londrës për të kryer vizitat mjekësore me topçinjtë dhe për të hedhur firmën në kontratën e re me skuadrën londineze.

Nuk bëhet e ditur shuma që do të përfitojë Lille për shitjen e Pepe, por nga sa zbulojnë mediat angleze akordi është arritur mbi bazën e 80 milionë eurove. /SS/