Arsenali ka bërë një ofertë për mesfushorin e Levantes, Enis Bardhi, sipas raportimeve në Spanjë.

25-vjeçari u bashkua me skuadrën me bazë në Valencia nga skuadra hungareze Ujpest për një marrëveshje prej 1.5 milion euro tre vjet më parë dhe ka lënë përshtypje në La Liga.

Dhe sipas radiostacionit spanjoll Onda Cero, Gunners kanë paraqitur një ofertë të fortë për shqiptarin, i cili përfaqëson Maqedoninë e Veriut dhe raportohet se është i vetmi klub që e ka bërë këtë.

Por raporti shton se ka interes edhe nga klubi i Serie A Fiorentina dhe gjithashtu nga një skuadër anonime e Bundesligës.

Bardhi është i gjithanshëm dhe është i njohur për aftësinë e tij për driblime dhe gjuajtjen në distancë, por kryesisht luan në krahun e majtë në mesfushë me katër lojtarë.

Ai ka shënuar 16 gola në tre sezonet e tij në klub dhe ka qenë një nga interpretuesit më të qëndrueshëm të Levantes këtë sezon.