Gjendet në Durrës një makinë e shkrumbuar plotësisht. Makina është gjetur në Shenvlash dhe dyshohet se i përket autoreve të atentatit te mbrëmshëm.

Në atentat gjeti vdekjen mbrëmë Edison Harizaj nga Vlora, për të cilin thuhet se është miku i Emiljano Shullazit. Bashkë me të ka qenë në makine edhe Genci Caca, 33 vjeç, por ai ndodhet ne vdekje klinike dhe mbahet ende në jetë me aparatura./sotnews