Atletico Madridi rrezikon seriozisht t’i humbë katër mbrotjës në muajt në vazhdim , derisa tre prej tyre pa e fituar as edhe një qindarkë, raporton Reuters.

Digeo Godin, Juanfran dhe Filipe Luis do të mbesin pa kontrata në verë dhe nga fillimi i këtij muaji janë të lirë të bisedojnë me klube tjera për t’u transferuar si lojtarë të rinj në verë, transmeton Gazeta Express.

Ndërkohë, mbrojtësi i majtë Lucas Jernandez është synim i gjigantit gjerman Bayern Munich.

Bile raportohet se kampioni në fuqi i Bundesligës tashmë është i gatshëm ta aktivizojë klauzolën e lirimit të tij në vlerë 80 milionë euro.