Bomberi gabonez Pierre Emerick Aubameyang, ka postuar një fotografi në rrjetin social Instagram, ku ka treguar që një mal mesazhesh i janë adresuar.

Ai nuk kurseu fjalorin e rënduar dhe u përgjigjë të gjithë atyre që e akuzuan për performancën e parë si kapiten i Arsenalit.

Duket që shiriti i kapitenit në kampion e “Topçinjve” është bërë mallkim në vete, apo ndoshta vet tifozët nuk dua ta kenë një të tillë.

Aubameyang është shpallur golashënues i vitit në Premierligën angleze vitin që shkoi me 22 gola të realizuara, së bashku me dy afrikanë të tjerë, Salah dhe Manen.