Skuadra e Barcelonës ka bërë edhe ofertën e parë zyrtare për yllin brazilian, Neymar Jr.

Gjatë ditës së sotme është raportuar për rikthimin e mundshëm të Neymar në ‘Camp Nou’, dhe hapat që Barcelona ka ndërmarr në këtë drejtim.

Drejtuesit e skuadrës së Barcelonës kanë udhëtuar sot drejt Parisit, ku janë takuar me drejtorin sportiv të PSG, Leonardo.

Sipas raportimeve të gazetarit Albert Lesan, Barca ka bërë ofertën e parë zyrtare për PSG.

80 milionë euro + shërbimet e Philippe Coutinho është oferta me të cilën katalanët kanë hapur negociatat.

PSG kanë bërë të ditur më herët se kërkojnë para, kurse Barca janë shprehur se mënyra e vetme është shkëmbimi.

Thomas Tuchel në anën tjetër ka insistuar se dëshiron Ousmane Dembele në ofertën për Neymar. Mbetet të shihet se si do të mbyllen negociatat.