Barcelona dhe Ajax janë në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.
Barcelona arriti ta mposhtë me rezultat 3 me 0 Manchester United.

Messi që shënoi dy herë dhe Coutinho dërguan Barcën në fazën tjetër. Edhe pse shënoi i pari, goli i Cristiano Ronaldos nuk arriti ta plasoj në gjysmëfinale Juventusin.
Planet italianëve u’a prishën Donny van de Beek dhe Mathijs De Ligt.

Në gjysmëfinale Barca do ta pret fituesin e takimit Liverpool-Porto kurse Ajax do ta presë fituesin e takimit Manchester City-Tottenham.

evn