Barcelona ka zbuluar fanellën e tretë për sezonin 2018/19 dhe ajo do të ketë një ngjyrë rozë tepër interesante, por nuk do të jetë e lirë teksa tifozët duhet të paguajnë 120 uero për të.

Fanella, e cila del në treg të mërkurën, është në nder të qytetit të Barcelonës, dhe ka një dizajn dinamik të inspiruar nga rrugët e famshme të qytetit, Avinguda Diagonal.

The sash design is inspired by one of Barcelona’s most famous streets, the Avinguda Diagonal

Siç raportohet nga faqja zyrtare e klubit, fanella me dy ngjyra përfshin një të kuqe më të errët e cila i hap rrugë rozës më të butë.

Për të rriturit, version “vapor” i Nike kushton 120 euro. Edhe versionet për fëmijët janë në dyqanin zyrtar.

Dembele, Coutinho dhe Pique ishin model për fanellën e re.