Kryetari i Partisë Demokratike në Shqipëri, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat pas mbylljes së votimit për zgjedhjet vendore të 30 qershorit tha se Edi Ramën sot e bojkotuan edhe socialistët.

“Sot shqiptarët braktisën në masë maskaradën e votimit një partiak të Edi Ramës. Edi Ramën sot e bojkotuan dhe socialistët’, tha kreu i PD-së.

Basha tha se kjo farsë është nul, ky proces është antikushtetues dhe i paligjshëm.