Policia ka ngritur padi penale kundër 33 vjeçarit me iniciale M.I. nga Shkupi, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën penale “armëmbajtje pa leje”. Të enjten, (dje 09.08.2018) në bazë të urdhrit të Gjykatës themelore Shkup 1- Shkup, është bastisur shtëpia e të pandehurit në rrugën„1“, nr.29 në fshatin Sfillare e Poshtme.

“Gjatë bastisjes është gjetur një pushkë gjysmëautomatike „SKS Type 45“ me kalibër 7,62х39мм, nëntë plumba të kalibrit 7,62х39мм, shtatë plumba të kalibrit 8х56R, një plumb të kalibrit 7,9х57мм dhe një patron të pushkës së gjuetisë me kalibër 12мм”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë.