Nesër Kuvendi Zgjedhor i Degës së Strugës pranë Bashkimit Demokratik për Integrim do të zgjedh kryesinë e re.

Në punimet e Kuvendit do të merr pjesë edhe i pari ndër ne, Ali Ahmeti i cili do t’ju drejtohet të pranishmëve dhe opinionit të gjërë.

Kuvendi do të mbahet me fillim në ora 14:00, në hotelin Drim në Strugë.

Artikulli paraprakDetaje nga takimi me Edi Ramën, Albin Kurti arriti në Kryeministri pa eskortë
Artikulli tjetërVasfije Krasniqi me porosi për burrat kosovarë: Pasi nuk na mbrojtët, të paktën na përkrahin