Në fund të qershorit Bebe Rexha ka lansuar albumin e saj debutues ‘Expectation’.

Ky projekt duket që është pëlyer mjaftë nga fansat e saj, pasi që ai po arrin të jetë edhe në top pesëshen më të dëgjuar të femrave në kanalin ‘Spotify’, i katërti me radhë.

Në vendin e parë qëndron Anne-Marie me albumin ‘Speak on your mind’, në të dytin ‘Camila’, duke pasuar nga Cardi B me ‘Invacion of Privacy’, ndërsa më të pestin qëndron ‘Sëeetener’ nga Ariana Grande.

Ky sukses e ka gëzuar tej mase këngëtaren shqiptare, ku edhe ka shkruar një status në llogarinë Instagram:
‘E lumtur të jem në mesin e këtyre femrave të forta dhe tepër të talentuara. E ngazëllyer për të parë se çfarë e ardhme na pret me kreativitetin femëror’.