Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi me bashkëshorten Yllka, sot ishte pjesë e fushatës për vetëdijesimin kundër kancerit në gji, që nën moton ‘Forca Rozë’ u mbajt në Parkun e Qytetit të Shkupit.

Eventi që për të 10-tin vit me radhë organizohet nga Shoqata ‘Borka’, dhe përkrahet nga Ambasada e SHBA-ve në Shkup, ka për qëllim që t’i motivon gratë të kryejnë kontrolle të mamografisë, me qëllim të parandalimit të kancerit në gji, i cili në shumë raste mund të jetë vdekjeprurës.

Artikulli paraprakLuiza Gega, fituese në garën për femra në Maratonën e Tiranës
Artikulli tjetërKhabib: Kur Allahu është me ju, askush s’mund t’ju thyej (Foto)