Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi nesër ( e martë) (18.05.2021) do të mbaj fjalim në ngjarjen me rastin e promovimit zyrtar të platformës për zbatimin e “Vulës së Udhëtimeve të Sigurta” (Safe Travels Stamp) dhe protokolleve për udhëtime të sigurta të Këshillit Botëror të Turizmit dhe Udhëtimit.

Përveç Ministrit Bekteshi, në ngjarje fjalim do mbaj edhe Ambasadorja e Zvicrës në Maqedoninë e Veriut, Sibil Suter Tejada, Drejtori i Agjencisë për Promovimin dhe Mbështetjen e Turizmit, Ljupço Janevski dhe Ana Tanevska Gjorgievska, Kryetare e Shoqatës së Mikpritjes dhe Turizmit në kuadër të Odës Ekonomike të Maqedonisë.

Artikulli paraprakRusia “jashtëzakonisht e shqetësuar” për sulmet në rritje në Gaza
Artikulli tjetërSa vakte në ditë duhet të hani nëse vuani nga diabeti?