Një lajm i madh vjen nga Ministri i Ekonomisë i Republikës së Maqedonisë së Veriut Kreshnik Bekteshi. Burime të mirë informuara të TetovaSot bëjnë të ditur se kreu i Ministrisë së Ekonomisë ka nënshkruar shfuqizimin e koncensioneve në LLabunishtë.

Ky në fakt ka qenë edhe njëri ndër premtimet e Bekteshit që ai u dha qytetarëve të asaj zone ndërsa këta të fundit kishin kërkuar të marrin këtë koncension dhe ministri e ka realizuar këtë premtim të madh kundrejt tyre krahas shumë premtimeve të tjera që ka realizuar Bekteshi sa është në kreun e kësaj ministrie të rëndësishme .

Artikulli paraprakQytetarët me fatura joreale për energji elektrike të dorëzojnë ankesë në KRRE
Artikulli tjetërDua Lipa i bashkohet emrave të mëdhenj të muzikës për një koncert 24-orësh