Foto LaPresse/Spada 26 ottobre 2016 Torino (Italia) Sport Calcio Juventus vs Sampdoria - Campionato italiano di calcio Serie A TIM 2016/2017 - "Juventus Stadium " Nella foto: BonucciPhoto LaPresse/Spada October 26 , 2016 Turin (Italy) Sport Soccer Juventus vs Sampdoria - Italian Football Championship League A TIM 2016/2017 - " Juventus Stadium " In the pic: Bonucci

Manchester City janë të gatshëm të nisin sërish një ‘betejë’ për nënshkrimin e Leonardo Bonuccit.

Mbrojtësi italian i Juventusit, Leonardo Bonocci, po kërkohet nga kampionët e Premierligës.

Manchester City kishte shprehur interesim për Bonuccin edhe në sezonin e kaluar, por mbrojtësi vendosi të rikthehej te Juventus, pas viti të kaluar në fanellën e Milanit.

Juventus janë pranë mbylljes së marrëveshjes me Ajax për mbrojtësin Matthijs de Ligt, dhe Manchester City duan ta shfrytëzojnë këtë situatë, duke e joshur 32 vjeçarin.

Bonucci ka kontratë me Juventusin deri në vitin 2023.