Juventus ka arritur marrëveshje me mbrojtësin Leonardo Bonucci për një kontratë të re pesëvjeçare.

Sipas raportimit të Sky Sport Italia, italiani do të mbetet te Zonja e Vjetër deri më 2024.

32 vjeçari ka qenë pjesë e Juves nga 2010, minus një sezon që e kaloi në Milan dhe ka fituar shtatë tituj të Serie A.