Bora mbulon Kroacinë, moti i ligë i afrohet më shumë Ballkanit

Gjatë ditës së sotme një pjesë e madhe e Kroacisë është përfshirë nga moti i keq me erë të fuqishme, shi dhe borë.

Sipas meteorologëve janë regjistruar mbi 2000 shprazje elektrike ndërsa temperaturat janë ulur nën 0 gradë.

evn