Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur në “Forumin për zhvillimin e Medias” në Tiranë.

Siç shihet edhe nga foto ambasadori Borschard është pritur me pankarta, ku shkruhen: “Borschard ik në shtëpi bashkë gishtin tënd të mesëm”, “Non Grata”.

Kanë qenë protestueset gra të Unazës së Re që kanë hyrë në ambientet ku mbahej tryeza e OSBE “Forumi për zhvillimin e Medias” dhe kanë ndërprerë për disa minuta konferencën.

Nga ana tjetër, ambasadori tha se i vjen keq që ndodhi incidenti, dhe se duhet të merreshin masa të mos hynin njerëz që nuk kanë lidhje me aktivitetin.

Artikulli paraprakDua Lipa rikthehet fuqishëm, publikon hitin më të ri
Artikulli tjetërTrump do ta ndryshojë adresën e banimit nga Nju Jorku në Florida