Gianluigi Buffon do të prezantohet të hënën si lojtar i Paris Saint-Germain.

Sipas gazetës Le Parisien, portieri 40 vjecar do të jetë të hënën në mbrëmje në Parc des Princes të hënën në mbrëmje bashkë me presidentin Nasser Al-Khelaifi.

Ai pritet që të nënshkruar kontratë 1 vjeçare me mundësi vazhdimi, duke shtyrë edhe testet mjekësore.

Bufffon është lojtar i lirë pasi që e la Juventusin pas 17 viteve kur i skadojë kontrata më 30 qershor.

Legjenda e Italisë dhe fitues i Botërorit 2006 ishte afër për t’u pensionuar, por u bind të vazhdojë pas ofertës joshëse nga PSG.