Jaime Penedo ngjan shumë me portierin, Gianluigi Buffon.
Portieri i Panamasë, Jaime Penedo u paraqit kundër Belgjikës në ndeshjen e parë të tyre në këtë botëror.

Penedo i cili është pjesë e klubit rumun të Dinamo Bukureshtit, është mposhtur nga Mertensi dhe Lukaku në ndeshjen e djeshme, mirëpo kur ngjason me Buffonin, atëherë gjithçka është në rregull.

Shikojeni ngjashmërinë ndaj tyre.

Artikulli paraprakKush është futbollisti më i bukur i Botërorit? (FOTO)
Artikulli tjetërEksperiment: Funksionaliteti i duarve tek personat e paralizuar mund të rikthehet