Bashkësia Fetare Islame i është përgjigjur akuzave të Skender Buzakut për keqpërdorim të parave.
Nga BFI thonë se Skender Buzaku nuk është asgjë më shumë se një mashtrues që po manipulon me popullin, duke mos poseduar asnjë argument për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe institucionit fetar.
Nga BFI thonë se kanë ngritur padi ndaj Skender Buzakut për manipulim dhe mashtrim të opinionit.

Artikulli paraprakUT me projekt të veçantë kushtuar fëmijëve me autizëm
Artikulli tjetërGenc Prelvukaj ka një njoftim të rëndësishëm për fansat e tij