LIVERPOOL, ENGLAND - NOVEMBER 01: Emre Can of Liverpool celebrates scoring his sides second goal during the UEFA Champions League group E match between Liverpool FC and NK Maribor at Anfield on November 1, 2017 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Emre Can ka rënë dakord që të transferohet tek Juventus, pas interesimit të gjigantit italian për shërbimet e tij.

Mesfushori gjerman tani është duke pritur që oferta e torinezëve prej 38 milionë eurosh të pranohet dhe finalizohet nga Reds.

Kampioni i Seria A do të përfitojë nga situata e Can te të kuqtë, pasi që kontrata me skuadrën nga Anfield Road skadon në verë.

Artikulli paraprakKuvend, seancë për pyetje të deputetëve
Artikulli tjetërNgjarja që bëri një hero dhe ngriti disa pikëpyetje…